Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και ένατη στα τελευταία δέκα ματς πέτυχε ο ΟΦΗ, ο οποίος επικράτησε άνετα με 4-0 του Αγροτικού Αστέρα στο «Γεντί Κουλέ» για την 25η αγωνιστική της Football League.Ο ΟΦΗ θύμιζε… τσουνάμι στο πρώτο 45λεπτο απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα, έχοντας… φιλοδωρήσει την ομάδα του Εύοσμου με τέσσερα τέρματα. Σκόρερ για τους Κρητικούς οι Μάνος (18’), Μητρόπουλος (19’) και Πάγκαλος (4’, 42’), οι οποίοι έκαναν… όποτε ήθελαν, άνω κάτω την άμυνα των φιλοξενούμενων. Η επανάληψη, όπως είναι φυσικό ήταν τυπική διαδικασία, με τον ΟΦΗ να ρίχνει τον ρυθμό του παιχνιδιού και να κρατάει με άνεση το υπέρ του αποτέλεσμα, βάζοντας ακόμα τρεις πολύτιμους βαθμούς στο… σακούλι του.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Παντίδος, Κομεσίδης, Χαντί (85’ Βρεττός), Νάστος, Μητρόπουλος (64’ Χίσι), Πάγκαλος, Μιλοσάβλιεφ (71’ Μπουρσέλης), Μάνος.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Καραμπετάκης): Γουναρίδης, Αργυρίου, Γκότοβος, Μπουτζίκος, Ουνγιαλίδης (64’ Γκέκας), Κουκόλης, Τάι (46’ Μέρντοβιτς), Τεγούσης, Χατζής, Τριανταφυλλάκος (70’ Γκέσιος), Φίλιπε.