Ο Παναιγιάλειος τελείωσε τις φετινές του εντός έδρας υποχρεώσεις με ευρεία νίκη(4-0), αποχαιρετώντας με τον καλύτερο τρόπο το φίλαθλο κοινό του.

Οι «μελανόλευκοι» ήταν πολύ καλύτεροι από τους φιλοξενούμενους καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα. Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μπρούς για λογαριασμό του Παναιγιάλειου έκανε το σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει σε αμυνόμενο, να καταλήγει δοκάρι και εν συνεχεία κόρνερ. Οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Σπανού, που συνέχιζαν στο ίδιο τέμπο, στο 12΄έφτασαν και πάλι κοντά στο να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Γκούφας έκανε την παράλληλη πάσα στο Τσιλιγκίρη, που από το ύψος της περιοχής πλάσαρε, με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γκόμες. Η «Μαύρη Θύελλα» δεν κατέβασε ταχύτητα χάνοντας και άλλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, με κύριο εκφραστή τον Κρητικό και κυριότερη φάση, το τετ-α-τετ στο 37΄(λίγο έξω η μπάλα από το δεξί δοκάρι), χωρίς όμως να καταφέρνουν να τις μετουσιώσουν σε γκολ. Ό,τι ωστόσο δεν έγινε σε όλο το πρώτο 45λεπτο, πραγματοποιήθηκε στο πρώτο λεπτό (46΄) των καθυστερήσεων. Ο Σκαρτσίλας έδωσε στον Τσιλιγκίρη  και ο τελευταίος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, με τον Κρητικό να πιάνει τη κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γκόμες για το 1-0.

Οι «μελανόλευκοι» συνέχισαν και στην επανάληψη στον ίδιο ρυθμό, με τη μόνη διαφορά ότι ήταν πιο εύστοχοι στην τελική τους προσπάθεια. Στο 52ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Τσιλιγκίρης μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το σουτ, ο Γκόμες απόκρουσε, αλλά ο Κρητικός πήρε το ριμπάουντ πλασάροντας σε κενή εστία για το 2-0. Μάλιστα, τρία αργότερα(55΄), ο Σκαρτσίλας έκανε το 3-0, όταν και πάλι ο Τσιλιγκίρης έκανε σέντρα σουτ, με τον πρώτο να πλασάρει σε ανυπεράσπιστη εστία. Ο Παναιγιάλειος, που ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος του ματς, έφτασε μία ανάσα από το 4-0 στο 69΄ με το ωραίο σουτ του Μπούζα, που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Εν τέλει το κερασάκι στη… τούρτα μπήκε στο 82΄του αγώνα, όταν ο Τσιλιγκίρης μπήκε από τα αριστερά, έκανε το σουτ, με τον Γκόμες να διώχνει και τον Γκούφα να παίρνει και πάλι το ριμπάουντ και να κάνει το 4-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Αθανασίου, Στίκας, Ρότα, Ρέλλας, Μωυσίδης (59′ Μπούζας), Καζναφέρης, Μπρους (62′ Τσουρής), Γκούφας, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας (73′ Kαζβιρόπουλος), Κρητικός.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Χρήστος Παντιώρας): Γκόμες, Γραικός, Αρναούτογλου (53′ Παλιάτσιος), Κολόκας, Τσούπρος, Κοτσόκολος (46′ Παλαιολόγος), Κορομηλάς (46′ Ζέλιος), Πάσχος, Μουστάκης, Στόγιος, Σταματάκης.