Ο Σεραφείμ Μωυσίδης ανέφερε:«Να ευχηθώ καλή συνέχεια στη Σπάρτη και ευχαριστούμε για τη φιλοξενία. Συμφωνώ ότι είχε δύο όψεις το ματς. Κρατάμε το αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο αν ήμασταν λίγο πιο προσεκτικοί ίσως να το είχαμε κλέψει το ματς. Στο δεύτερο λίγο το κακό γήπεδο, λίγο και η οπισθοχώρησή μας χωρίς λόγο, κάναμε αρκετά λάθη, δεν είχαμε καθαρό μυαλό. Θεωρώ ότι ήταν μία πολύ κακή παρένθεση το δεύτερο ημίχρονο.Έχουμε δείξει ότι μπορούμε να παίξουμε πολύ καλύτερα από αυτό. Παρόλα αυτά το 0-0 δείχνει ότι η ομάδα αποκτά μέταλλο, παίρνει αποτελέσματα και στις άσχημες μέρες και αυτό είναι πολύ σημαντικό σε ένα πρωτάθλημα όπως η Β’ Εθνική να μη χάνεις και να μη δέχεσαι γκολ. Συγχαρητήρια και στον Στρέζο που έπιασε ξανά πέναλτι και μας χάρισε τον βαθμό. Κοιτάμε το ματς της Κυριακής. Για μας μόνος στόχος είναι η νίκη. Θα δουλέψουμε για να δώσουμε χαρά στον κόσμο μας».

Ο Δημήτρης Σιώπης είπε:«Συγχαρητήρια στον Παναιγιάλειο. Μας αφήνει πικρή γεύση, γιατί ήμασταν πολύ καλοί σε όλη τη διάρκεια, δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες, δεν καταφέραμε να σκοράρουμε σε έναν πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Κρατάμε την εμφάνιση. Συνεχίζουμε. Έχουμε έναν μαραθώνιο Τετάρτη – Κυριακή και θα προσπαθήσουμε να πετύχουμε ό,τι καλύτερο για την ομάδα».