Γκολ
0
4
Σύνοψη αγώνα

Την και αν απουσίασε από τους αγωνιστικούς χώρους για ένα μήνα και κάτι ημέρες (36 συνολικά), η επιστροφή του Βαγγέλη Γκάτση στους αγώνες με την μελανόλευκη φανέλα συνοδεύτηκε με ένα προσωπικό χατ τρικ στη σημερινή νίκη των μελανόλευκων με το ευρύ 4-0, που θα μπορούσε να ήταν ακόμη πιο μεγάλο, αν σε 2 με 3 περιπτώσει ο 2ος βοηθός δεν σήκωνε την σημαία του υποδεικνύωντας σε θέση οφσάιντ τους επιθετικούς της αιγιώτικης ομάδας και ο Μυλωνόπουλος δεν έκανε σωτήριες επεμβάσεις στις ευκαιρίες που δημιούργησαν οι ποδοσφαιριστές του Παναιγιάλειου.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Βασίλης Μπούνας από τα 11 βήματα στο πέναλντι που κέρδισε ο Βλάχος από τον Μεμάγκα στο 43'.

Στην επανάληψη ήρθε η σειρά του Βαγγέλη Γκάτση που με την είσοδο του στο παιχνίδι κατάφερε μέσα σε 16 λεπτά να πετύχει 3 τέρματα (57', 64', 73') να του ακυρώνεται άλλο ένα και να βλέπει τον γκολκηπερ των γηπεδούχων να του λέει "ΟΧΙ" σε 2 ακόμα ευκαιρίες.