Σε δύσκολη θέση παρέμεινε η Καλλιθέα που δεν μπόρεσε να πάρει κάτι ούτε στην Σπάρτη. Η ομάδα του Στάθη Σταθόπουλου, ηττήθηκε με 2-1 αν και κατάφερε να ισοφαρίσει στην έναρξη του δεύτερου μέρους. Οι γηπεδούχοι έχοντας πρωταγωνιστή τον Μιχάλη Φράγκο προηγήθηκαν 1-0 της Καλλιθέας στο 15’, αποτέλεσμα που έμελλε να μείνει έως και το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν κάπως καλύτερα και στο 59′ απείλησαν με τον Μασέδο, το σουτ του οποίου έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μελίσσα. Ό,τι δεν έγινε σε αυτή τη φάση ωστόσο, έγινε στο 66 του ματς’. Μετά από σέντρα του Γουόρντεν, ο Σμυρλής με διαγώνιο σουτ σκόραρε για το 1-1. Όμως, τέσσερα λεπτά αργότερα , η Σπάρτη πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με το αυτογκόλ του Λεβέντη, παίρνοντας και τη νίκη, αφού τίποτα δεν άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΣΠΑΡΤΗ (Σωτήρης Αντωνίου): Μελίσσας, Αναστασόπουλος, Παπαχρήστος, Καρτσαμπάς (76’ Κοτσαρίδης), Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Λώττας (85’ Χαδιάρης), Ροβίθης, Φράγκος, Ηλιόπουλος (83’ Κατσίκης), Αναστασάκος.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Στάθης Σταθόπουλος): Σταυριανός, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Πάτας, Ντιακιτέ, Κατσικογιάννης (75’ Κρεββατάς), Συριόπουλος, Τσίπρας, Γουόρντεν, Μασέδο ( 84’Μάκο), Σταματάκος (61’ Σμυρλής).