Οι ”Λάκωνες” επικράτησαν με 3-1 του αξιόμαχου ΑΟ Χανιά. Ανοικτό παιχνίδι έγινε στο πρώτο 45λεπτο στη Σπάρτη, αλλά η μεγάλη φάση έλειψε. Οι Χανιώτες στο 13′ δημιούργησαν προϋποθέσεις για γκολ, όταν σε σέντρα – σουτ του Σταματή, ο Σιώπης απομάκρυνε. Ακολούθησαν προσπάθειες των Μπουντόπουλου (15′,22′), Λώττα (20′).Στο 33΄ οι «κυανέρυθροι» πήραν κεφάλι στο σκόρ, ο Ηλίας Αναστασάκος έγινε δημιουργός, τροφοδότησε τον Μπουντόπουλο και ο δεύτερος με διπλή προσπάθεια και σουτ νίκησε τον Γεωργίου για το 1-0.Ο ΑΟ Χανιά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα νωρίς νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα, στο 51′ ο Τσουκάνης έκανε τη σέντρα και ο Ρούνεϊ με πλασέ μόνος στην καρδιά της άμυνας ισοφάρισε με σουτ. Στο 73′ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Φράγκος και δύο λεπτά αργότερα κατάφερε να σκοράρει. . Σε εκτέλεση κόρνερ του Παπαχρήστου ο Γεωργίου έκανε κακό υπολογισμό και ο νεοεισελθών με πλασέ έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Σπάρτη. Στο 87′ και πάλι ο Φράγκος με σουτ διαμόρφωσε το 3-1.

Σκόρερ: 33′ Μπουντόπουλος, 75′, 87′ Φράγκος – 51′ Ρούνεϊ

ΣΠΑΡΤΗ (Σωτήρης Αντωνίου): Κραβαρίτης, Σιώπης (53′ Ηλιόπουλος), Παπαχρήστος, Γκαλίτσιος, Μπανούσης, Οικονομόπουλος, Αναστασόπουλος, Ροβίθης (67′ Καρτσαμπάς), Λώττας (73′ Φράγκος), Μπουντόπουλος, Αναστασάκος.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παντέλης): Γεωργίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Βασιλείου (46′ Αφράτης), Τσουκάνης, Δρίζης (80′ Γεωργακόπουλος), Φουρλάνος, Ντούμος (69′ Μηλιώτης), Αποστολόπουλος, Σταματής, Ρούνεϊ.

Διαιτητής: Νίκας (Μεσσηνίας)  Βοηθοί: Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας), Νίκα (Αρκαδίας)