Συνέχεια στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις για τους μελανόλευκους στα φιλικά παιχνίδια καθώς σήμερα νίκησαν στο πρώτο τους ματς εκτός έδρας  τον Αστέρα Δερβενίου με 3-0.

Κάτω από αφόρητη ζέστη και σε συνδυασμό ότι ήταν το πρώτο παιχνίδι σε γήπεδο με συνθετικό χλοοτάπητα, που στο ξεκίνημα δυσκόλεψε στα πατήματά τους, τους ποδοσφαιριστές των Σπυρόπουλου – Λελούδα, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 13′ λεπτό με τον Ηλία Μπίτρα με σουτ από το ύψος της περιοχής.

Στις αρχές του β’ ημιχρόνου ήταν η σειρά του Θανάση Σπυρόπουλου να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην αιγιώτικη ομάδα με ένα υπέροχο αριστερό διαγώνιο δυνατό σουτ, για να έρθει στο 83′ ο Βασίλης Μπούνας και να ολοκληρώσει με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής  την νίκη των μελανόλευκων πετυχαίνοντας το τελικό 3-0.

Δεν αγωνίστηκαν από το Παναιγιάλειο ο Τάκης Παπαδόπουλος (ένοιωσε ενοχλήσεις στη διάρκεια της προθέρμανσης) και οι Βαγγέλης Γκάτσης Βλάχος Νίκος (οικογενειακές υποχρεώσεις).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Κοντογεώργος, Κόρακας, Καφεντζής, Παπασπηλιόπουλος, Σπανογιάννης, Κουραχάνης, Μπακατσέλος, Χριστόπουλος, Σκούτας, Οικονόμου, Μπίτρας.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αθανασόπουλος, Δημόπουλος, Σπυρόπουλος, Κουτρόπουλος, Αποστολής, Σαντρί, Μπούνας, Μίτσης, Μιχαλόπουλος.