Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Αιγινιακός το παιχνίδι με τον ΑΟΧ, καθώς τον νίκησε με το βαρύ 5-1 και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα. Έτσι, η ομάδα από την Πιερία ναι μεν παρέμεινε στη δέκατη τέταρτη θέση ωστόσο αύξησε τη διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη στο +4.Ανώτερος ήταν ο Αιγινιακός στο πρώτο ημίχρονο. Είχε την υπεροχή, την επιθετική πρωτοβουλία με εκφραστές τους Πατράλη (6’), Ζούρκο (18’), Φασίδη (21’) και θα μπορούσε να ανοίξει νωρίτερα το σκορ από τα 11 βήματα αν ο Γιαζιτζόγλου δεν αστοχούσε στην εκτέλεση πέναλτι (το κέρδισε ο Ζούρκος από τον Φουρλάνο) στο 37’.Παρόμοια φάση και στο 45’, με τον Δαμιανάκη να κρατά και να ρίχνει κάτω τον Ζγκουρή, κάνοντας νέο πέναλτι. Ο Γιαζιτζόγλου τοποθέτησε ξανά τη μπάλα στην άσπρη βούλα όμως αυτή τη φορά ήταν εύστοχος, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα της Πιερίας.Καταιγιστικός ήταν ο Αιγινιακός στο δεύτερο ημίχρονο. Μέσα σε ένα τρίλεπτο (55’- 58’) είχε πάρει διαφορά δύο τερμάτων με σκόρερ τους Ζγκούρη και Πατράλη αντίστοιχα.αρά το σοκ, οι Χανιώτες δεν πτοήθηκαν και στο 61’ μείωσαν σε 3-1 με σουτ του Τσουκάνη. Από εκεί και πέρα όμως οι παίκτες του Νίκου Παντελή υπέστησαν καθίζηση, με τον Γιαζιτζόγλου να πετυχαίνει με πλασέ το 4-1 στο 72’ και τον Φασίδη να διαμορφώνει το τελικό 5-1 στο 85’.

ΓΚΟΛ: Γιαζιτζόγλου (45’, πέν., 72’), Ζγκούρη (55’), Πατράλης (58’), Φασίδης (85’)- Τσουκάνης (61’) Χαμένο πέναλτι: Γιαζιτζόγλου (37’) Δοκάρι: Γκατσολάρι (41’)

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Γιάννης Βλάχος): Τόλιος, Τοπαλίδης, Γιαζιγτζόγλου, Πασαλίδης, Λιόλιος, Αντωνιάδης, Γκατσολάρι (73’ Ρανγκέλοφ), Πατράλης (80’ Γιοσαγκίμ), Ζούρκος (62’ Παπαδόπουλος), Φασίδης, Ζγκούρη.

ΑΟΧ (Νίκος Παντέλης): Γεωργίου, Ζέρης (83’ Τουγλής), Μηλιώτης (68’ Γεωργακόπουλος), Ηρακλής, Αφράτης (62’ Ντούμος), Τσουκάνης, Φουρλάνος, Δαμιανάκης, Σταματής, Ρούνει, Δρίζης.

Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας) Βοηθοί: Τζάνης, Μανούρας (Τρικάλων)