Μία σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Κισσαμικός, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Αναγέννησης Καρδίτσας, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.

Ο Τσερκέζος «χτύπησε» στις καθυστερήσεις για την ομάδα από το Καστέλι, χαρίζοντάς της το δεύτερο «τρίποντο» της στα τελευταία τρία ματς. Ο Μίλιτς μόλις στο 17’ κατάφερε να βάλει μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, όμως η ομάδα από την Καρδίτσα είχε απάντηση και με δράστη τον Τζέκο να βρίσκει δίχτυα στο 39’ έπειτα από σέντρα του Τσόπελα, παίκτες που είχαν μπει στον αγωνιστικό χώρο ως διπλή αλλαγή για την ΑΣΑ μόλις στο προηγούμενο λεπτό. Οι «κυανόλευκοι» είχαν τον έλεγχο του ματς, όμως η Αναγέννηση με καλή αμυντική λειτουργία κατάφερνε να κρατήσει μακριά τους όποιους κινδύνους. Μέχρι το… 90’+1′, οπότε ο Μαρτίνεθ έβγαλε την ασίστ στον Δημήτρη Τσερκέζο και αυτός με σουτ σκόραρε το τέρμα… παραμονής  Σκόρερ: 17′ Μίλιτς, 90’+1′ Τσερκέζος – 39′ Τζέκος

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Κουρέλλας, Παντελάκης, Σελινιωτάκης, Ψιάνος (52′ Τιάγκο Σίλβα), Γκούμας, Μαρτίνεθ, Κίκε (67′ Νικόλτσης), Μίλιτς (75′ Μάντζης), Στογιάνοφ.

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτη, Καραγιάννης, Μάιγκα, Ζδράβος, Κισκαμπάνης, Ντεμπελέ (38′ Τζέκος), Μπιτέλης, Σμίλτος, Χαλκιαδάκης (77′ Ντάνκουα), Κρητικός (38′ λ.τρ. Τσόπελας), Ντιατά.

Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Δυτ. Αττικής)  Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Νικολαδός (Αθηνών)