Ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 της Καλλιθέας, που είχε δύο δοκάρια και φωνάζει για γκολ στο 90’.Οι Κρητικοί δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση των φιλοξενουμένων, οι οποίοι στάθηκαν εξαιρετικά, είχαν δύο δοκάρια και στο φινάλε διαμαρτύρονται ότι η μπάλα στην προσπάθεια του Γουόρντεν έχει περάσει τη γραμμή πριν προλάβει να τη διώξει ο Βαλλιάνος. Το παιχνίδι άρχισε με την Καλλιθέα να απειλεί μόλις στο 4′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέλη να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Στρέζου. Από εκεί και πέρα ο ΟΦΗ πήρε τον έλεγχο και απείλησε με τον Βουό στο 25′, ενώ στο 42′ σκόραρε ο Πουρτουλίδης, αλλά ο βοηθός έδειξε οφσάιντ.Στην επανάληψη ο Παπαδόπουλος ανακάτεψε την τράπουλα περνώντας στο ματς τους Ράντι και Χαντί και αυτό έδωσε ώθηση στην ομάδα του. Οι Ηρακλειώτες άρχισαν να κυνηγούν με περισσότερες αξιώσεις το γκολ και μόλις τέσσερα λεπτά μετά τη σέντρα του β’ ημιχρόνου το κατάφεραν με τον «κεραυνό» του Μάνου έπειτα από ωραία μπαλιά του Χαντί. Τα λεπτά κυλούσαν υπέρ του ΟΦΗ, που είναι γεγονός ότι δεν ικανοποίησε από την απόδοσή του, ωστόσο η Καλλιθέα δεν το έβαλε κάτω και στο 90’ είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Γουόρντεν αυτή τη φορά. Μάλιστα ο Βαλλιάνος βρέθηκε στη φάση και έδιωξε προ της γραμμής με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν ότι η μπάλα έχει περάσει, και τον Νίκο Κουρμπανά να αποβάλλεται για διαμαρτυρία.

Σκόρερ: 49’ Μάνος  Δοκάρι: 4’ Μπέλης, 90′ Γουόρντεν

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κώτσιος, Κομεσίδης, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Αντουκόρ (46’ Χαντί), Πουρτουλίδης (77’ Νάστος), Μπόατενγκ, Μάνος, Όγκμποε (46’ Ράντι), Βουό.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Κουρμπανάς): Σταυριανός, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Συριόπουλος, Ντιακιτέ, Γκίνη (75’ Καντέ), Κατσικογιάννης, Μπέλης, Τσίπρας (80’ Ταμπάκης), Κρεββατάς, Μασέδο (70’ Γουόρντεν).

Διαιτητής: Κορδολαίμης (Αν. Αττικής) Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Καραθανάσης (Αν. Αττικής).