Την πρώτη νίκη στη διοργάνωση πέτυχαν οι Νέοι του Παναιγιαλείου πριν απο λίγο καθώς επικράτησαν στα Χανιά με 2-1. Η ομάδα του Χρήστου Παρασκευόπουλου και του Μάκη Λελούδα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ απο το ξεκίνημα του παιχνιδιού, καθώς στπο 4ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, κατάφεραν με την συμπλήρωση του 21ου λεπτου να ισοφαρίσουν με εύστοχο κτύπημα πέναλντι του Ζησιμόπουλου σε ανατροπή του Τσουρή και λιγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Σπυρόπουλος με σουτ απο το ύψος της περιοχής έκανε το 2-1 που έμελε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα καθώς στην επανάληψη οι νεαροί μελανόλευκοι παίζοντας έξυπνα και μεθοδικά δεν κινδύνευσαν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Καρακίτσος, Χύσα, Αϊντίνι, Σουβατζόγλου, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος (86′ Βολδής), Κουτρόπουλος, Ροδόπουλος (76′ Αγγελόπουλος), Τζιτζιφάκος, Τσουρής (28′ λ.τρ. Κόλα).