Την πρώτη του νίκη για το φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Παναιγιάλειος, επικρατώντας του μέχρι πρότινος, πρωτοπόρου Αγροτικού Αστέρα με 1-0. Χρυσός σκορερ για τους «Μελανόλευκους»  ο Ξόμπλιος.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «Μελανόλευκοι» μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μέχρι το πρώτο 20ο λεπτό της αναμέτρησης είχαν δημιουργήσει τέσσερις κλασικές φάσεις, με κυριότερη αυτή του Τσιλιγγίρη, στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν έπειτα από σέντρα του Σκαρτσίλα, δεν μπόρεσε, κάνοντας το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, να νικήσει τον Γιακουμή, με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το ματς,  χάνοντας με τη σειρά τους μια μεγάλη ευκαιρία. Ήταν το 25ο λεπτό του ματς, όταν ο Δεινόπαππας έπιασε τη κεφάλια, έπειτα από σέντρα του Αργυρίου, με τη μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Στρέζου.

Μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου, αν και οι «μελανόλευκοι» έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους, δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία του Αγροτικού, με αποτέλεσμα να μείνει το 0-0.

Στην επανάληψη και πάλι ο Παναιγιάλειος μπήκε δυνατά, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να πετύχει κάποιο γκολ. Οι Θεσσαλονικείς στη συνέχεια προσπάθησαν να ισορροπήσουν και πάλι το ματς και το κατάφεραν εν μέρει χωρίς ωστόσο να γίνουν απειλητικοί για την εστία του Στρέζου. Τελικά το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους ,ήρθε στο 83′ του παιχνιδιού, όταν ο Ξόμπλιος ,έπειτα από τη σέντρα του Μπουρλάκη, έπιασε τη κεφάλια, στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του ανήμπορου να αντιδράσει Γιακουμή, γράφοντας το 1-0. Στα εναπομείναντα λεπτά του παιχνιδιού, δεν άλλαξε κάτι. Έτσι ο Παναιγιάλειος πανηγύρισε τη πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Σανδραβέλης, Ρότα, Βλάχος, Ντέμο, Καζναφέρης, Μπούζας (63’ Μπουρλάκης), Κατίδης, Σκαρτσίλας, Τσιλιγκίρης (77’ Ξόμπλιος), Κρητικός (89’ Μωυσίδης).

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Νεντίδης): Γιακουμής, Αργυρίου, Βαφέας, Ουνγιαλίδης, Κουκόλης, Τάι, Τεγούσης, Χατζής, Δεινόπαπας (82’ Πάλλας), Φιλίπε, Πάτο