Ολοκληρώθηκε πριν λίγα λεπτά η αναμέτρηση ανάμεσα στον Φοίβο Κρεμαστής και τον Παναιγιάλειο με τελικό σκορ 0-0. Οι μελανόλευκοι που στάθηκαν αρκετά καλά στο σημερινό παιχνίδι είχαν την ατυχία να αναγκαζόνται να πραγμοτοποιούν 2 αναγκαστικές αλλαγές πριν λήξει το α’ 45λεπτο με τον Γκούντικ να τον αντικαθισtά μόλις στο 10ο λεπτό ο Μητρόπουλος, και στο 44΄ο Μέρο να αποχωρεί και αυτός τραυματίας δίνοντας στη θέση του στον Παπασπηλιόπουλο.

Η αιγιώτικη ομάδα θα μπορούσε να είχε πετύχει το γκολ της νίκης σε 2 φάσεις η πρώτη  στο στο Α΄ημίχρονο όταν στο 40λεπτο από την εκτέλεση κόρνερ του Μητρόπουλου, ο Φουρτάδο πήρε την κεφαλιά με τον Τζανουλίνο να μπαίνει στην πορεία της μπάλας χωρίς όμως να καταφέρει να κερδίσει τον Μιχαλάκη και στην επανάληψη στο 58′ ο Μητρόπουλος εκτέλεσε φάουλ με το Δοξάκη να κάνει την προβολή και το Μιχαλάκη να απομακρύνει δύσκολα σε κόρνερ.