Ο Παναιγιάλειος δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΟΦΗ και γνώρισε βαριά ήττα με 0-3, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Στα αγωνιστικά, οι “μελανόλευκοι” ήταν αυτοί που απείλησαν μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Τσιλιγκίρης έγινε αποδέκτης της μπάλας, σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τη μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Στρέζου. Ωστόσο, και ενώ το ματς έδειχνε να το ελέγχει ο Παναιγιάλειος, ο ΟΦΗ στην πρώτη του καλή ευκαιρία, ευτύχησε να πετύχει το 0-1. Ο Μιλοσάβλιεφ, έπειτα από ωραία εναλλαγή πασών των παικτών των φιλοξενούμενων, έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Μάνο να πλασάρει πάνω στη κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Πριν καλά-καλά συνέρθουν οι Αιγιώτες από τη ψυχρολουσία και πιο συγκεκριμένα δέκα λεπτά αργότερα(17′) έγινε το 0-2.  Οι φιλοξενούμενοι με τον Κιάσσο, αυτή τη φορά να κάνει τη σέντρα και τον Βουό να πλασάρει, έκαναν το 0-2,σε μια φάση πανομοιότυπη με το πρώτο τέρμα.Στη συνεχεία, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πετύχουν ένα γκολ που θα τους ξαναέβαζε στο παιχνίδι. Στο 19′ του ματς, ο Καζναφέρης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Τσιλιγκίρης έκανε στη κίνηση το πλασέ, με τον Κώτσιο όμως να διώχνει τη μπάλα πάνω στη γραμμή. Οι “μελανόλευκοι” συνέχισαν να πιέζουν και στο 35′ απείλησαν με το σουτ του Καζναφέρη, το οποίο ωστόσο πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας του Στρέζου. Ωστόσο, η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο για να μειώσει το σκορ, ήταν στο 45′ του παιχνιδιού, όταν ο Κρητικός έπειτα από ωραία πάσα του Μπούζα στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, βγήκε τετ-α-τετ, έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ, με τη μπάλα να περνάει λίγο έξω από το δοκάρι του Στρέζου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν από την αρχή για κάποιο γκολ, αλλά οι Κρητικοί είχαν θωρακίσει την αμυντική τους λειτουργία, με αποτέλεσμα οι «μελανόλευκοι» να μην μπορούν να δημιουργήσουν κάποια φάση μπροστά από την εστία του ΟΦΗ. Τελικά, οι όποιες ελπίδες της Μαύρης Θύελλας για ένα θετικό αποτέλεσμα, σταμάτησαν στο 63′ του ματς, όταν έπειτα από ωραία αντεπίθεση των φιλοξενούμενων,  ο Χαντί βγήκε τετ-α-τετ με τον Γκαραβέλη, πλασάροντας τον σωστά, για να κάνει το 0-3. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, με τον Παναιγιάλειο να προσπαθεί, αλλά να μην μπορεί να πετύχει έστω το γκολ της τιμής, απέναντι στους Κρητικούς, με αποτέλεσμα το ματς να λήξει με το βαρύ 0-3, που σήμανε και την πρώτη ήττα εντός των… Τειχών για την Αιγιώτικη ομάδα.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα (46′ Νταγκεστάνι), Παπαδόπουλος (61′ Ιβάνκο), Στίκας, Ντέμο, Τρίγκας, Καζναφέρης, Μπούζας (80′ Βουτσιώτης), Σκαρτσίλας, Τσιλιγκίρης, Κρητικός.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος, Κομεσίδης, Κιάσσος, Νάστος, Μπόατενγκ (57′ Μητρόπουλος), Χαντί, Μιλοσάβλιεφ, Μάνος (83′ Φαζός), Βουό (71′ Βρετός).