Κόκκινες Κάρτες
1
1
Σύνοψη αγώνα

Σε έναν αγωνιστικό χώρο που θύμιζε περισσότερο... κολυμβητήριο παρά τερέν για ποδόσφαιρο, ο Παναιγιάλειος φιλοξένησε τον Διαγόρα Ρόδου για την 1η αγωνιστική του δευτέρου γύρου και 14η συνολικά του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας.

Οι "μελανόλευκοι" δεν κατάφεραν να κόψουν βαθμούς από τους Ροδίτες και γνώρισαν την ήττα με 2-0, συνεχίζοντας έτσι την κακή πορεία τους στο πρωτάθλημα. Ο Παναιγιάλειος πλέον, μπαίνει για τα καλά σε... περιπέτειες, όσον αφορά την υπόθεση παραμονή, με αποτέλεσμα το κάθε παιχνίδι από εδώ και στο εξής να είναι κυριολεκτικά "μονόδρομος".

Σίγουρα, ο σημερινός αγώνας ήταν υψηλών απαιτήσεων και είχε υψηλό βαθμό δυσκολίας αφού ο Διαγόρας διαθέτει μία πολύ καλή και συνάμα ποιοτική ομάδα για την κατηγορία, αλλά οι Αιγιώτες δεν έχουν πλέον την... πολυτέλεια για να αφήνουν βαθμούς, ειδικά εντός έδρας.

Στα αγωνιστικά, το 1-0 για τους ροδίτες πραγματοποιήθηκε στο 20΄της αναμέτρησης, όταν ο Μπουρλάκης έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από τη σέντρα του Χατζησάββα και με σούτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παναιγιαλείου. Το 2-0 για τους φιλοξενούμενους έγινε 13 λεπτά αργότερα (33΄), όταν ο Χατζησάββας, έπειτα από σέντρα του Γεωργίου, με ωραία προσωπική ενέργεια και πλασέ νίκησε τον Μούζο, δίνοντας... αέρα δύο τερμάτων για την ομάδα του.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και το παιχνίδι πήγε πιο πολύ στη δύναμη. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πετύχουν ένα τέρμα που θα τους έβαζε ξανά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, αλλά- δυστυχώς- δεν αξιοποίησαν τις λιγοστές ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Από την άλλη πλευρά, ο Διαγόρας είχε αυτό που ζητούσε εξ' αρχής και το οποίο διατηρούσε σχετικά εύκολα. Ωστόσο έχασε και αυτός με την σειρά του κάποιες ευκαιρίες για να πετύχει κι' άλλο ένα τέρμα, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να λήξει με την μορφή που είχε πάρει από το πρώτο 45λέπτο.