Στο Αίγιο απλά δεν… χάνει. Ο Παναιγιάλειος υπέταξε στο… κάστρο του και τα Τρίκαλα με 1-0 για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League και πλέον φιγουράρει στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «μελανόλευκοι» ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο εκπληκτικός στο ντεμπούτο του, Τρίγκας, έβγαλε πάσα στη πλάτη της άμυνας των «κυανέρυθρων», που είχε αποδέκτη τον Κρητικό, ο οποίος πρόλαβε στην έξοδο τον Αποστολίδη, πλασάροντας τον, γράφοντας το 1-0.  Με τη ψυχολογία να είναι με το μέρος του, ο Παναιγιάλειος παραλίγο να διπλασιάσει τα τέρματα του, μόλις δέκα λεπτά αργότερα(10΄). Ο Κρητικός έβγαλε κάθετη πάσα στο Σκαρτσίλα, ο οποίος πλάσαρε, με τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων όμως να αποκρούει, ενώ στη συνέχεια της φάσης, ο Κρητικός πήρε το… ριμπάουντ  σουτάροντας στη κίνηση με τον Αποστολίδη ωστόσο να μπλοκάρει τη μπάλα. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, οι «μελανόλευκοι» που ήταν πολύ καλοί τακτικά, δεν απειλήθηκαν καθόλου από τον ΑΟΤ, με εξαίρεση ένα σουτ του Ρομπέρτ που μπλόκαρε ο Γκαραβέλης, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ τους σκορ.
Στην επανάληψη, η «Μαύρη Θύελλα» συνέχισε να είναι καλύτερη από την ομάδα της Θεσσαλίας. Μάλιστα, δεν απειλήθηκαν καθόλου, ενώ υποχρέωσαν τους παίκτες του Αλέκου Βοσνιάδη να προσπαθούν να γίνουν απειλητικοί μόνο με βαθιές μπαλιές, που ήταν… βούτυρο στο ψωμί της άμυνας του Παναιγιάλειου. Αν κάποια ομάδα πάντως ήταν να πετύχει κάποιο τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο, αυτή ήταν η ομάδα του Αιγίου, η οποία σε τρεις περιπτώσεις και έπειτα από ωραίες αντεπιθέσεις (με Ρότα και δύο φορές με Κρητικό) θα μπορούσε να είχε πετύχει ακόμα ένα γκολ. Τελικά μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι, με τον Παναιγιάλειο να πανηγυρίζει ακόμα μία νίκη στην έδρα του, κάτω από τις επιδοκιμασίες των 900 περίπου φιλάθλων του και να… σκαρφαλώνει στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα, Ντέμο, Στίκας, Μωυσίδης, Καζναφέρης, Μπούζας, Τρίγκας, Τσιλιγκίρης (67′ Ιβάνκο), Σκαρτσίλας, Κρητικός (86′ Παπαδόπουλος).

ΤΡΙΚΑΛΑ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Σαρακατσάνος, Βέρτζος, Ριζογιάννης (25′ λ. τρ. Μπαλμπόα), Μουμίν, Αρναρέλλης (73′ Στεφάνοβιτς), Κουσκουνάς, Γιαννιτσάνης (46′ Μπαϊκαρά), Ρομπέρ.