Ο Παναιγιάλειος αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Aχαρναϊκό, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League. Το παιχνίδι στηρίχθηκε στη δύναμη και στο πάθος, με αποτέλεσμα το ισόπαλο 0-0,  να κρίνεται ουσιαστικά δίκαιο και για τις δυο ομάδες.

Στα αγωνιστικά, οι «μελανόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο 1ο ημίχρονο και  πίεσαν για πετύχουν ένα γρήγορο γκολ, που θα ξεκλείδωνε την άμυνα των φιλοξενούμενων. Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Κρητικό, αλλά στη συνέχεια του ματς, οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν, πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού, δημιουργώντας με τη σειρά τους μια κλασσική ευκαιρία με τον Τζιώρα. Η μεγαλύτερη ευκαιρία ωστόσο ήταν για λογαριασμό του Παναιγιάλειου στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου, όταν έπειτα από σέντρα του Κατίδη, ο  Τσιλιγγίρης  από το ύψος της μικρής περιοχής, έπιασε το μονοκόμματο πλασέ, με τον Αποστολίδη όμως να αποκρούει ενστικτωδώς.

Στην επανάληψη οι ευκαιρίες ήταν ελάχιστες, έως μηδαμινές, αφού όλο το παιχνίδι αναλώθηκε στη μεσαία γραμμή. Οι γηπεδούχοι ωστόσο  αν ήταν πιο προσεκτικοί (στις 2 φάσεις με τους Σανδραβέλη και  Καζβιρόπουλο) στη τελική πάσα, θα μπορούσαν να ήταν αυτοί που θα είχαν πανηγυρίσει τη νίκη.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Σανδραβέλης, Βλάχος, Κοντοές, Ρότα, Κατίδης (72’ Κασβιρόπουλος), Καζναφέρης, Μπούζας, Σκαρτσίλας (60’ Ξόμπλιος), Κρητικός, Τσιλιγκίρης (89’ Μπουρλάκης).

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Μίλος Κόστιτς): Αποστολίδης, Σωτηράκος, Αναστασίου (51’ Παπατόλιος), Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Ψιάνος, Τσεμπερίδης, Γουέρε, Τζέφερσον (58’ Ντούνγκα), Ματσούκας (83’ Πλαβούκος), Τζιώρας.