Ο Παναιγιάλειος πήρε παλικαρίσιο βαθμό στον Εύοσμο από τον Αγροτικό Αστέρα, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι «μελανόλευκοι» ήταν αρκετά καλοί σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 35ο λεπτό της αναμέτρησης, κατάφερα να αντιδράσουν και να ισοφαρίσουν στο 75΄με τον Στέλιο Κρητικό.

Στα αγωνιστικά, ο Παναιγιάλειος προσπάθησε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους και  πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού είχε δοκάρι με τον Κρητικό(μονοκόμματο σουτ και οριζόντιο). Στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης ήταν η σειρά του Τσιλιγκίρη να απειλήσει για λογαριασμό των «μελανόλευκων», όταν έπειτα από ατομική ενέργεια έκανε το σουτ, με τη μπάλα όμως να κοντράρει πάνω στους αμυντικούς και να καταλήγει κόρνερ. Η πρώτη καλή στιγμή από πλευράς γηπεδούχων καταγράφτηκε στο 28΄, όταν ο Τάι εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα να περνάει λίγο άουτ από το δοκάρι του Γκαραβέλη.

Ωστόσο, στην δεύτερη αξιόλογη επίσκεψη του Αγροτικού στην εστία του Παναιγιάλειου, ήρθε και το γκολ. Στο 35΄του αγώνα, ο Τριανταφυλλάκος πήρε το… ριμπάουντ έπειτα από συνεχόμενες κόντρες, έκανε το πλασέ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ια το 1-0, που έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Παναιγιάλειος απείλησε μόλις στο 47΄του ματς με τον Τσιλιγκίρη, που εκτέλεσε φάουλ , το οποίο απέκρουσε δύσκολα ο Γιακουμής. Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 51΄, οι «μελανόλευκοι» διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι σε ανατροπή του Τσιλιγκίρη, που ήταν ο κύριος εκφραστής των επιθέσεων, με τον κ. Συμεωνίδη όμως να δείχνει παίζεται. Το γκολ ωστόσο, το οποίο επανέφερε τις ισορροπίες στον αγώνα, ήρθε στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Νταγκεστάνι στο ντεμπούτο του με τη «μελανόλευκη» φανέλα, έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Κρητικό να πιάνει τη κεφαλιά, να νικάει τον
Γιακουμή και να κάνει το 1-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα δε άλλαξε κάτι, ο Παναιγιάλειος πραγματοποίησε επικίνδυνες αντεπιθέσεις για ένα δεύτερο τέρμα που θα του έδινε τη νίκη, αλλά τόσο το σουτ του Κρητικού, όσο και το σουτ του Μπούζα, έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια, δεν βρήκαν στόχο, με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει έως και το τελευταίο σφύριγμα του κ. Συμεωνίδη.

Αγροτικός Αστέρας (Νίκος Καραμπετάκης): Γιακουμής, Μπουτζίκος(80΄Βουτσιάς), Γκότοβος, Αργυρίου, Βαφέας, Τάι(57΄Γκέσιος), Χατζής, Τριανταφυλλάκος, Πάτο, Μέρντοβιτς(70΄Μέρντοβιτς), Φιλίπε

Παναιγιάλειος (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Στίκας, Παπαδόπουλος, Νταγκεστάνι, Ντέμο, Μπούζας, Τρίγκας, Μπρους(46΄Βουτσιώτης), Τσιλιγκίρης(68΄Ταουσιάνης), Γκούφας(81΄Τσότρας), Κρητικός.