Ο Παναιγιάλειος επικράτησε σε φιλικό παιχνίδι και της Α.Ε Καραϊσκάκης με 1-0 , στο πλαίσιο της προετοιμασίας του εν όψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό από πλευράς θεάματος, με τον Παναιγιάλειο να έχει την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργήσει κάποια μεγάλη φάση. Εξαίρεση αποτέλεσε το 14ο λεπτό της αναμέτρησης , όταν ο Σκαρτσίλας έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ με τον τερματοφύλακα της φιλοξενούμενης ομάδας ωστόσο να απομακρύνει.

Στην επανάληψη ωστόσο, ο Παναιγιάλειος μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να πετύχει το γκολ που ζητούσε. Πιο αναλυτικά, στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γεωργακόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας, έπειτα από την ωραία κάθετη πάσα του Γκούμα, έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 1-0. Οι «μελανόλευκοι» μετά το γκολ που πέτυχαν,  συνέχισαν σε πολύ καλό ρυθμό και λίγο έλειψε να διπλασιάσουν τα τέρματα τους όταν ο το σουτ του Κριστέτο σταμάτησε στο δοκάρι της Α.Ε Καραϊσκάκης. Μέχρι και το τέλος του ματς, ο Παναιγιάλειος, που συνολικά ήταν καλύτερος από τους φιλοξενούμενους, κατάφερε να διατηρήσει σχετικά εύκολα το υπέρ του σκορ, παίρνοντας τη φιλική νίκη που του δίνει ψυχολογική ώθηση εν όψει της δύσκολης συνέχειας.

Παναιγιάλειος (Νίκος Κουρμπανάς): Πολίτης (46΄Τσάπαλος), Τσερκέζος (55΄Ρέλλας), Παπαχρήστος (46΄Κοντοχρήστος), Σμίλτος (70΄Σακελλαρόπουλος), Ιντζίδης (46΄Βλάχος), Γαβριηλίδης (46΄Μπρους), Καζναφέρης (46΄Γκούμας), Αρναρέλλης (63΄Κάναλς), Κριστέτο, Γεωργακόπουλος (72΄Σταματής), Σκαρτσίλας(32΄Γκούφας).