Ο Παναιγιάλειος γνώρισε την ήττα(0-1) στα Τρίκαλα  από την τοπική ομάδα, σε ένα παιχνίδι βαθμολογικά αδιάφορο, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Έπειτα από αυτήν την ήττα, οι «μελανόλευκοι» τερμάτισαν στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 44 βαθμούς, όσους δηλαδή έχει και ο Πανσερραϊκός  που όμως υπερτερεί στην ισοβαθμία.

Στα αμιγώς ποδοσφαιρικά, το παιχνίδι ήταν κακό από πλευρά ποιότητας, με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Η πρώτη καλή στιγμή σημειώθηκε για τους γηπεδούχους, στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Αρναρέλλης βγήκε τετ-α-τετ με τον Γκαραβέλη, με τον πορτιέρο του Παναιγιάλειου όμως να του λέει… όχι. Η απάντηση στις ευκαιρίες από πλευράς φιλοξενούμενων ήρθε στο 27ο λεπτό του ματς με το σουτ του Μπούζα, το οποίο πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Αθανασόπουλου.  Μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου, οι δύο ομάδες αναλώθηκαν σε παιχνίδι κέντρου, με αποτέλεσμα να πάρουν την άγουσα για τα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη, οι «κυανέρυθροι» ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη τους καλή ευκαιρία που δημιούργησαν. Ήταν το 57ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν ο Κουσκουνάς πλάσαρε  τον Γκαραβέλη , με τον τελευταίο να διώχνει με τα πόδια, για να πάρει το… ριμπάουντ ο Στεφάνοβιτς και να πλασάρει σε κενή εστία γράφοντας το 1-0. Έως και το τέλος της αναμέτρησης ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε τελείως και δεν σημειώθηκε κάποια άλλη αξιόλογη φάση, εκτός από το 61ο λεπτό με το φάουλ του Μουμίν που έδιωξε και πάλι ο Γκαραβέλης, με αποτέλεσμα το 1-0 υπέρ του ΑΟΤ να μείνει έως το τελικό σφύριγμα του κ. Πάνου.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Αθανασόπουλος, Καρρίκι (90′ Κατσαντώνης), Σανδραβέλης, Λαμπάκης, Σαρακατσάνος, Λεάντρο, Μουμίν, Ριζογιάννης, Αρναρέλλης (69′ Καμπλιώνης), Στεφάνοβιτς (83′ Τοπτίδης), Κουσκουνάς.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Γκούφας, Ντέμο, Μπρους, Ρέλλας (87′ Τσουρής), Τσιλιγκίρης, Μπούζας, Βουτσιώτης (82′ Καζβιρόπουλος), Μωυσιάδης, Σκαρτσίλας, Κρητικός (87′ Ταουσιάνης).