Στην διαδικασία των πέναλντι η νέοι του Παναιγιαλείου πήραν την πρόκριση στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Δόξα Παραλίας. Οι παίκτες του Χρήστου Παρασκευόπουλου έχοντας το τερματοφύλακα Βαγενά σε εκπληκτική μέρα καθώς απέκρουσε 2 πέναλντι (ένα στην παράταση και ένα στην διαδικασία τους), προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μήτση στο 41ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν και έκαναν την ανατροπή χάρις στα 2 τέρματα που πέτυχαν ο Ντεμάι στο 47ο και 70ο λεπτό. Στο 83ο ο Καλόφωνος κάνει το 2-2 για τον Παναιγιάλειο, και τρία λεπτά πριν το φινάλε (87ο) ο νεαρός τερματοφύλακας τω μελανολεύκων Βαγενάς, αποκρούει το πέναλντι που εκτέλεσε ο σκόρερ των δύο τερμάτων των γηπεδούχων ο Ντεμάι.

Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι και στη διαδικασία των πέναλντι οι νεαροί μελανόλευκοι ήταν πιό εύστοχοι και πανηγύρισαν την πρόκριση.

Οι Καλόφωνος, Καφεντζής και Αγγελόπουλος ευστόχησαν από τα 11 βήματα, ενώ απο την Δόξα Παραλίας το ένα απέκρουσε ο Βαγενάς και σε άλλα 2 αστόχησαν.

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Βασιλόπουλος, Γιαννόπουλος, Καραπατάκης, Δημακόπουλος, Τσίτσαρης, Λαζανάς, Ανδρικόπουλος, Τσάλαφος (40’ Ντεμάι), Παναγιωτόπουλος, Δριβήλας, Γεωργίου.

Παναιγιάλειος Κ-19: Βαγενάς, Δημητρέλης, Ζησιμόπουλος (61′ Βαρθαλάμης), Καλόφωνος, Καφεντζής, Κουτρόπουλος, Μήτσης, Σκιαδάς (71΄Αγγελόπουλος), Σουβατζόγλου, Σπυρόπουλος (83′ Ροδόπουλος), Χίσα (53′ Σίψας).