Το Σεριφάτο δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΠΑΟΚ, γνωρίζοντας την ήττα με 23-37. Οι «μελανόλευκοι» προσπάθησαν να πάρουν κάτι θετικό από ματς, αλλά βρήκαν μπροστά έναν πολύ καλό ΠΑΟΚ, που δεν… αστειευόταν σήμερα.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» από την αρχή του παιχνιδιού πήρε το προβάδισμα στο σκορ, χωρίς μάλιστα να το χάνει σε κανένα σημείο του αγώνα. Παρ’ όλα αυτά οι «Σερίφηδες» προσπάθησαν, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο,  με την διαφορά όμως να κλείνει στο +6 για τον ΠΑΟΚ στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του παιχνιδιού δεν άλλαξε, με τον «Δικέφαλο» να παίρνει μία δίκαιη και άνετη νίκη(23-37).
Για το Σεριφάτο αυτή η ήττα δε σημαίνει απολύτως τίποτα, αφού τη τύχη την κρατάει ακόμα στα… χέρια του. Ίσα-ίσα που η ομάδα αποκτά πολλές και σημαντικές εμπειρίες, που μόνο όφελος θα έχουν για το μέλλον της ομάδας.

Πεντάλεπτα: 1-3, 4-7, 5-7, 6-10, 9-14, 12-18, 14-21, 15-23, 17-27, 18-29, 22-32, 23-37.

Δίλεπτες: Σεριφάτο 4, ΠΑΟΚ 4.

Πέναλτι: Σεριφάτο 4/5, ΠΑΟΚ  8/8.

Σεριφάτο(Παπανικολάου): Νομικός 2, Φάμπατς 3, Μπαλωμένος 2, Τσεύλικος 6, Σαμαράς 3, Στούμπης , Μπαξεβάνης, Αλεξόπουλος, Μαγκαφουράκης, Κολοκυθάς, Γιούπης, Μπεκιάρης, Κμπιλασβίλι 7, Ζάτσε, Γκιώνης.

ΠΑΟΚ(Γεωργιάδης): Ζάγκας, Αραμπατζής 3, Παλάσκας 6, Τσίλης 2, Νικολαίδης 5, Κοκώνης 6, Αποστόλου 1, Ορφανουδάκης, Πετρίδης 2, Σανίκης 7, Οικονόμου, Γρηγοριάδης 1, Λοίζος, Μαστρογιάννης 1, Κυπραίος 1, Βελεσίνοβιτς 2.