Ο Άρης έκανε περίπατο (4-0) απέναντι στον Πανελευσινιακό και δέχτηκε το «δώρο» του ΑΟ Τρίκαλα, που τον φέρνει 3 πόντους από την τροχιά ανόδου.Αυτή τη φορά, η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου αγχώθηκαν μόνο για ένα ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη ήταν καταιγιστικοί σκοράροντας τέσσερις φορές και έχοντας και δοκάρι. Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα ήταν διαφορετικά για τους γηπεδούχους. Στο 51′ ο Τάτος άνοιξε το σκορ και 5′ αργότερα ο Ίλιτς με αριστερό σουτ από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-0. Το 3-0 ήρθε από τον Καπνίδη με πέναλτι που κέρδισε ο Στόγιος, ενώ το 4-0 διαμόρφωσε ο Ταυλαρίδης από τη σέντρα του Ντόγου. Έτσι, ο Άρης είναι στο -3 από τις θέσεις που οδηγούν στη Super League, ύστερα από την ήττα της Λαμίας στα Τρίκαλα και περιμένει να δει τί θα κάνει ο Απόλλων Σμύρνης στο αυριανό ματς με τον Αγροτικό Αστέρα.

ΣΚΟΡΕΡ: 51’ Τάτος, 56’ Ίλιτς, 76’ Καπνίδης, 83’ Ταυλαρίδης

ΑΡΗΣ (Νίκος Κωστένογλου): Διούδης, Μπούρμπος, Καράμπελας, Σόουζα, Χαριτωνίδης, Πίτου Γκαρσία (73’ Καπνίδης), Παυλίδης, Τάτος (66’ Ταυλαρίδης), Ντούνης (78’ Μιλούνοβιτς), Ντόγος, Ιλιτς.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Μακρυωνίτης, Τσούπρος, Ζέλιος, Κορομηλάς (32’ λ.τρ. Καμπούρης), Αρναούτογλου, Κρισμάρεβιτς, Γραικός (53’ Στόγιος), Κασνέτση, Σέλμπι, Σταματάκης, Αγγελούδης (50’ Δημόπουλος).

Διαιτητής: Δραγάτης (Χαλκιδικής) Βοηθοί: Κελάζογλου, Γούτας (Χαλκιδικής)