Την πορεία πρωταθλητισμού συνέχισαν τα Τρίκαλα, επικρατώντας στο θεσσαλικό ντέρμπι με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας για την 26η αγωνιστική της Β’ Εθνικής. Αναμφίβολα, μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης στην Καρδίτσα ήταν ο Νίκος Κουσκουνάς, που πέτυχε και τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο «καθαρίζοντας» από νωρίς το τρίποντο. Στο 12′ το δυνατό σουτ του Κουσκουνά ήταν άστοχο, όμως ο δεινός σκόρερ ήταν πιο αποτελεσματικός στο 19ο λεπτό, βρίσκοντας δίχτυα με κοντινό πλασέ ύστερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκόλιας και πρώτη κεφαλιά του Γιαννιτσάνη. Η ΑΣΑ προσπάθησε να αντιδράσει με ένα σουτ του Ντάνκουα στο 21′ που πέρασε άουτ. Στο 38′ Ο Κουσκουνάς νίκησε για δεύτερη φορά τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.Ο φορ του ΑΟΤ βγήκε πάλι σε θέση τετ α τετ, με το πλασέ που έκανε η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, αλλά στην επαναφορά με κεφαλιά πέτυχε το 17ο φετινό του τέρμα και διαμόρφωσε το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση προσπάθησε να μειώσει αλλά οι προσπάθειες των παιχτών της απέβησαν άκαρπες.
Σκόρερ: 19’, 38’ Κουσκουνάς Δοκάρι: 38’ Κουσκουνάς
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Ζδράβος, Τζάνης (36’ Ντεμπελέ), Δημόπουλος, Κισκαμπάνης, Σμίλτος, Ντάνκουα (36’ Ντιατά), Υφαντής (66’ Τσιλούλης), Τζέκος, Μπιτέλης, Μπλέντι
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Μπαϊκαρά (83’ Αρναρέλλης), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (68’ Μπαλμπόα), Γιαννιτσάνης (86’ Σαρακατσάνος).
Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου) Βοηθοί: Κεσίσογλου (Πέλλας), Παπαδόπουλος (Κοζάνης)