Γκολ
4
0
Σύνοψη αγώνα

Ο Παναιγιάλειος, όπως αναμενόταν, είχε εύκολο απόγευμα απέναντι στον ουραγό του βαθμολογικού πίνακα Α.Π.Ο Αρόη. Οι "μελανόλευκοι" επικράτησαν άνετα με 4-0 της πατρινής ομάδας και με αυτό το τρίποντο, επέστρεψαν στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι δεν χρίζει ιδιαίτερης ανάλυσης και κριτικής, αφού η διαφορά των δύο ομάδων ήταν εμφανής από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα, χαρακτηριστικό του ματς ήταν το σκορ, το οποίο στο 22΄ήταν ήδη 3-0.

Το 1-0 για την Αιγιώτικη ομάδα ήρθε μόλις στο 3΄του παιχνιδιού με όμορφο πλασέ του Βασίλη Μπούνα. Στο 17΄ήταν η σειρά του Βασίλη Χριστόπουλου να χριστεί σκόρερ με ωραία καρφωτή κεφαλιά, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα πραγματοποιήθηκε το 3-0 με δυνατό σουτ του Ανδρέα Κουραχάνη από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Από πολύ νωρίς λοιπόν στον αγώνα, ο Παναιγιάλειος είχε δώσει τέλος στη σεμνή τελετή και το υπόλοιπο του ματς ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Όπως είναι φυσικό, οι Αιγιώτες έχασαν κι' άλλες ευκαιρίες για να ανεβάσουν κι' άλλο τον δείκτη του σκορ. Ωστόσο, περνώντας τα λεπτά οι "μελανόλευκοι" έριξαν... ταχύτητα , ενώ πραγματοποιήθηκαν αλλαγές ώστε να πάρουν κι' άλλοι ποδοσφαιριστές τον απαιτούμενο χρόνο συμμετοχής.

Το... κερασάκι στη τούρτα ήρθε στο 85΄του ματς (4-0) με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ανδρέα Κουραχάνη, ο οποίος νίκησε τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων με δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή.