Ο Παναιγιάλειος γνώρισε την ήττα από την Καλλιθέα, στο «ΕΛ Πάσο», για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, το πέτυχε ο Μπέλης με εξαιρετικό σουτ από το ύψος της μεγάλη περιοχής,  στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, πίεσαν από την αρχή τον Παναιγιάλειο και έψαξαν το γρήγορο γκολ, με τους «μελανόλευκους» να περιορίζονται σε παθητικό ρόλο, κοιτάζοντας πιο πολύ την αμυντική τους λειτουργία. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, να μην μπορούν οι ποδοσφαιριστές του Λεωνίδα Βόκολου να γίνουν απειλητικοί μπροστά από την εστία του Ντούνη , σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που όσο περνούσαν τα λεπτά ήταν ολοένα και πιο επικίνδυνοι για την εστία του Στρέζου.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για στο πρώτο 45ο λεπτο, ήρθε στο 24ο λεπτό του ματς. Ο Σταματάκος κέρδισε το πέναλτι από τον Βλάχο, με τον Μπέλη να το εκτελεί και τον Στρέζο ωστόσο να αποκρούει εντυπωσιακά, διατηρώντας το μηδέν για την εστία του.

Με το 0-0, οι δύο ομάδες πήρα την άγουσα για τα αποδυτήρια, με το αποτέλεσμα να αδικεί την Καλλιθέα και ταυτόχρονα να κρατάει τον Παναιγιάλειο … μέσα στο παιχνίδι.

Στην επανάληψη, ο Παναιγιάλειος μπήκε εντελώς διαφορετικός από το πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως και πάλι να μπορεί να δημιουργήσει σημαντικές ευκαιρίες μπροστά από την εστία των γηπεδούχων. Οι «μελανόλευκοι» έγιναν απειλητικοί στο 73΄του ματς, όταν από σέντρα του Κατίδη από τα δεξιά ο Σκαρτσίλας έπιασε το μονοκόμματο σουτ, με τη μπάλα να περνάει άουτ. Το παιχνίδι παιρνόντας τα λεπτά, φαινόταν ότι θα κριθεί στο γκολ. Εν τέλει, το πέτυχε η Καλλιθέα με τον Μπέλη, στο 86΄, ο οποίος με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έστειλ την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Στρέζου για το 1-0.

Στα εναπομείναντα λεπτά, το σκρ δεν άλλαξε, με τον Παναιγιάλειο να γνωρίζει την πρώτη του φετινή ήττα για το πρωτάθλημα της Football League.

Καλλιθέα(Γκώνιας): Ντούνης, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μουκτάρης, Πάτας, Γκίνη, Μπέλης, Μάκο (75΄Κατσικογιάννης), Σμυρλής(62΄Ηλιάδης), Τσίπρας(78΄Γουόρντεν), Σταματάκος.

Παναιγιάλειος(Βόκολος): Στρέζος, Σανδραβέλης, Βλάχος, Ντέμο, Πότα, Μπούζας, Καζναφέρης(80΄Ξόμπλιος), Κατίδης, Σκαρτσίλας(76΄Καζβιρόπουλος), Κρητικός, Μπουρλάκης(46΄Μωυσίδης).