Καλησπέρα από το Δημοτικό Στάδιο Αιγίου!

Ο Παναιγιάλειος υποδέχεται σήμερα το μεσημέρι στις 15:00, στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, τον Πανθρακικό, στο πλαίσιο της 10ηςαγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της football league.Οι “Μελανόλευκοι” του Δημήτρη Σπανό, ευελπιστούν να είναι εκείνοι που θα πάρουν τη νίκη, ου θα είναι η δεύτερη συνεχόμενη στη έδρα τους.

Διαιτητής: Κούλης (Ηλείας)

Βοηθοί: Σεφέρης (Κορινθίας), Σταματάκος (Λακωνίας)

4ος: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

Συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναιγιάλειος:Στρέζος, Ρότα, Καζβιρόπουλος, Στίκας, Μωυσίδης, Μπούζας, Καζναφέρης, Κατίδης, Σκαρτσίλας, Τσιλιγκίρης, Ξόμπλιος.

Πανθρακικός:Τζελέπης, Κάρδαρης, Πετρούσης, Μπουγαϊδης, Πολίμος, Ρουσσάκης, Ηλιάδης, Πλέγας, Μήλιος, Μπεκατώρος, Ζυγκερίδης

1΄:Έναρξη αγώνα…

3′ :Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο. Ο Σκαρτσίλας πήρε την μπάλα από τον Ξόμπλιο, έκανε το σουτ όμως ο Τζελέπης είπε όχι

15′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! Ο Τσιλιγκίρης κάνει τη σέντρα, η μπάλα καταλήγει στον Σκαρτσίλα, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους

16′: Και πάλι ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με τον Κατίδη να βρίσκεται σε προνομιακή θέση, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να βρεί στόχο

20′: Οι “μελανόλευκοι” έχουν μπεί δυναμικά στον αγωνστικό χώρο

25′: Κίτρινη κάρτα για τον Ηλιάδη

33′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!! 2-0!! Ο Ρότα έκανε τη σέντρα και ο Τσιλιγγίρης με πλασέ μέσα στην περιοχή κάνει το 2-0 για τους “μελανόλευκους”

35′: Πρώτη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με σουτ του Πολίμου, που δεν βρήκε στόχο

40′: Κίτρινη κάρτα για τον Ρότα

45′: Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

46′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με τον Καζναφέρη, ο οποίος δεν κατάφερε να σημειώσει και τρίτο τέρμα για την ομάδα του!Τέλος πρώτου ημιχρόνου

‘ΕΝΑΡΞΗ 2ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

53′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ντέμο αντί Καζβιρόπουλου

55′: Κίτρινη κάρτα για τον Μπουγαϊδη

59′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟ!!! Ο  Βασίλης Μπούζας έκανε το 3-0!! Ύστερα απο ωραίο κοντρόλ έκανε το σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει στα δύχτια, του ανήμπορου να αντιδράσει, Τσελέπη!!

65′: Αλλαγές για τον Πανθρακικό! Νικόλτσης αντί Ηλιάδη και Φουρκάν αντί Ζυγκερίδη

66′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Κοντοές αντί Ξόμπλιου

67′: Κίτρινη κάρτα για τον Πλέγα

77′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο! Ρέλλας αντί Τσιλιγγίρη

83′: Διακοπή στην αναμέτρηση! Ο Μπουγαϊδης δεν μπορεί να συνεχίσει, με αποτέλεσμα να οδηγήσει τον κ. Βασιλακάκη σε αναγκαστική αλλαγή!

86′: Αλλαγή για τον Πανθρακικό! Γκιντίδης αντί Μπουγαϊδη

90′: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων!

90’+4’: Τέλος αναμέτρησης!! Παναιγιάλειος- Πανθρακικός 3-0!!!