-Καλησπέρα απο το Δημοτικό Στάδιο Αιγίου!

-Σε λίγη ώρα θα είμαστε κοντά σας για να σας μεταδώσουμε λεπτό προς λεπτό, όλες τις εξελίξεις της αναμέτρησης του Παναιγιαλείου απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής!

-Να θυμίσουμε οτι οι “Μαυραετοί” αναζητούν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, αλλά παράλληλα και το πρώτο τους φετινό γκολ,που θα τους ανεβάσει όχι μόνο βαθμολογικά, αλλά κυρίως ψυχολογικά. Όσον αφορά την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα,  έχοντας συγκεντρώσει 9 βαθμούς, βρίσκεται ήδη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με συγκάτοικο τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Διαιτητής της αναμέτρησης: κ. Δημήτρης Γκοβέσης από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας

Βοηθοί: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)

4ος: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας).

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναιγιάλειος: Στρέζος, Σανδραβέλης, Ρότα, Βλάχος, Ντέμο, Καζναφέρης, Μπούζας, Κατίδης, Σκαρτσίλας, Τσιλιγκίρης, Κρητικός

Αγροτικός Αστέρας: Γιακουμής, Αργυρίου, Βαφέας, Ουνγιαλίδης, Κουκόλης, Τάι, Τεγούσης, Χατζής, Δεινόπαπας, Φιλίπε, Πάτο

1′: Έναρξη αγώνα…

4′:  Ο Κατίδης επιχειρεί σουτ, έπειτα απο γέμισμα του Καζναφέρη, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω από τα δοκάρια του Γιακουμή

6′: Ο Σκαρτσίλας επιχειρεί σουτ, ο Γιακουμής όμως μπλοκάρει εύκολα

15′: Άλλη μια ωραία στιγμή για τον Παναιγιάλειο! Ο Κατίδης κάνει το σουτ ,με τον Γιακουμή να αποκρούει τη τελευταία στιγμή

19′:Ο Φιλίπε επιχειρεί σουτ, με τον Στρέζο να διώχνει εύκολα

32′: Ο Κατίδης επιχειρεί ένα αδύναμο σουτ, το οποίο μπλοκάρει εύκολα ο Γιακουμής

37′: Κίτρινη κάρτα για τον Κατίδη

38′: Σουτ του Μπούζα, ο Γιακουμής μπλοκάρει

41′: Κίτρινη κάρτα για τον Δεινόπαπα

45′: Τέλος πρώτου ημιχρόνου

46′: Σέντρα στο 2ο ημίχρονο

55′:Ο Μπούζας εκτελεί μακρινό φαουλ, το οποίο δεν ανησυχεί τον Γιακουμή

58′: Κίτρινη κάρτα για τον Καζναφέρη

63′:Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο.Μπουρλάκης στη θέση του Μπούζα

74′: Ωραία εμφάνιση του Παναιγιάλειου! Οι “Μελανόλευκοι” είναι οι κυρίαρχοι του παιχνιδιού, έχοντας δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να τις μετουσιώσει σε γκολ!

77′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ξόμπλιος αντί του Τσιλιγκίρη

82′: Αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα.Πάλλας αντί του Δεινόπαπα

83′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Παναιγιάλειο!!! Ο Ξόμπλιος ανοίγει το σκορ με γυριστή κεφαλιά, ύστερα απο σέντρα του Μπουρλάκη!!

89′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο.Μωυσίδης αντί του Κρητικού

90′: 4 λεπτά των καθυστερήσεων

90+2′: ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Κουκόλης χτυπά τον Μωυσίδη με το κεφάλι και αντικρίζει την κόκκινη κάρτα.

90+4′: Κίτρινη στον Πάτο

Τέλος αγώνα! Παναιγιάλειος – Αγροτικός Αστέρας 1-0