Καλησπέρα απο το Δημοτικό Στάδιο Αιγίου!

Σε λίγη ώρα θα παρακολουθήσουμε μαζί, λεπτό προς λεπτό, όλες τις εξελίξεις του αγώνα της αγαπημένης μας ομάδας απέναντι στον Αχαρναϊκό, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής. Οι «πράσινοι», που μέχρι στιγμής έχουν κάνει ένα καλό πρωτάθλημα, θέλουν να αποδράσουν από το Αίγιο με ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα στις αποσκευές τους, ενώ για τους “μελανόλευκους” η νίκη αποτελεί … μονόδρομο!

Ρέφερι: Μανούχος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Γριτζέπης, Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας)

4ος: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναιγιάλειος: Στρέζος, Σανδραβέλης, Βλάχος, Κοντοές, Ρότα, Κατίδης, Καζναφέρης, Μπούζας, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Τσιλιγκίρης

Αχαρναϊκός: Αποστολίδης, Σωτηράκος, Αναστασίου, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Ψιάνος, Τσεμπερίδης, Γουέρε, Τζέφερσον, Ματσούκας, Τζιώρας

1′: Έναρξη αγώνα…

4′: Φάουλ για τον Αχαρναϊκό, χωρίς κανένα αποτέλεσμα

5′: Κόρνερ για τον Παναιγιάλειο, με τη μπάλα να απομακρύνεται κόντρα στην κόντρα

8′ : Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο! Η μπάλα καταλήγει αουτ έπειτα απο σουτ του Μπούζα

11′: Οι φιλοξενούμενοι ζητούν πέναλτι για μαρκάρισμα του Κοντοέ στον Τζιώρα, χωρίς να το δέχεται ο κ. Μανούχος

14′: Ο Κατίδης επιχειρεί μακρινό σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ

16′: Ο Κατίδης κάνει από αριστερά τη σέντρα, ο Κρητικός δεν καταφέρνει να κάνει το κοντρόλ, με αποτέλεσμα ο Αποστολίδης να μπλοκάρει εύκολα

20′: Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό. Ο Τζιώρας επιχειρεί σουτ, το οποίο περνά λίγο αουτ απο την εστία του Στρέζου

24′: Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό. Σουτ του Γουέρε, η μπάλα καταλήγει άουτ

29′: Μεγάλη ευκαιρία και πάλι για τον Αχαρναϊκό. Ο Τσεμπερίδης κάνει το σουτ, με τη μπάλα να περνά λίγο έξω απο την εστία του Στρέζου

40′: Ισορροπημένο ματς… με τις δυο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να τις μετουσιώσουν σε γκολ

41′: Ο Σανδραβέλης σουτάρει, έπειτα απο κόρνερ, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ

44′: Σουτ του Γουέρε από το ύψος της περιοχής, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ

45′ : Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο με το σουτ του Τσιλιγκίρη, με τον Αποστολίδη να δηλώνει παρών και να διατηρεί το 0-0! Τέλος πρώτου ημιχρόνου

46′:  β’ ημίχρονο

49′: Πέναλτι ζητούν οι φιλοξενούμενοι

51′: Πρώτη αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Παπατόλιος αντι του Αναστασίου

55′: Καλή στιγμή για τον Κρητικό,που σουτάρει, με τη μπάλα ωστόσο να καταλήγει άουτ

58′: Δεύτερη αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Ντούνγκα αντι του Τζέφερσον

60′: Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ξόμπλιος αντι του Σκαρτσίλα

68′: Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο. Σουτ του Μπούζα, με τη μπάλα να περνά άουτ

72′: Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Κασβιρόπουλος αντι του Κατίδη

77′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Ο Σανδραβέλης βρίσκοντας κενό στην αμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων, δίνει στον Ξόμπλιο, ο οποίος κάνει το σουτ το οποίο περνά λίγο αουτ απο το δεξί δοκάρι του Αποστολίδη

81′: Ο Ντούνγκα κάνει πλασε, με τη μπάλα να περνά άουτ

82′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο!Ο Καζβιρόπουλος κάνει το σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει σε κόρνερ

83′: Τρίτη αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Πλαβούκος αντι του Ματσούκα

89′: Τρίτη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Μπουρλάκης αντι του Tσιλιγκίρη

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+1′: Κίτρινη κάρτα για τον Σανδραβέλη

90+2′: Κίτρινη κάρτα για τον Σωτηράκο

90+3′: Kόρνερ για τον Αχαρναϊκό με τον Πλαβούκο! Σουτ του Παπατόλιου, με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει αουτ

90+4′: Τέλος παιχνιδιού! Παναιγιάλειος- Αχαρναϊκός 0-0!