Οι Κρητικοί είχαν τρομερή απόδοση και στα 90 λεπτά, ειδικότερα όμως στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο και σημείωσαν 4 γκολ.Στο πρώτο ημίχρονο σκόραραν για τον ΟΦΗ οι Μάνος (1’), Βουό (2’, 33’), Χαντί (28’).Στο 47’, η ομάδα από την βόρεια Πιερία κατάφερε να μειώσει, με τον Γκατσολάρι να κάνει ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής.Ο Βουό πέτυχε χατ τρικ στο 65’ και ο Μιλοσάβλιεφ έκανε το 6-1 στο 72’. Όλα αυτά στο τελευταίο αγώνα του Κώτσιου ο οποίος κρεμάει τα παπούτσια του.

ΣΚΟΡΕΡ: Μάνος (1’), Βουό (2’, 33’, 65’), Χαντί (28’), Μιλοσάβλιεφ (72’) – Γκατσολάρι (57’) ΔΟΚΑΡΙ: Κοιλιάρας (61’) ΚΟΚΚΙΝΗ: Μάνος (93’ 2η κιτρ.)

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Δαύκος, Κιάσσος (55’ Βρεττός), Κοιλιάρας, Κώτσιος, Κομεσίδης, Νάστος, Χίσι (59’ Κοντογιάννης), Χαντί, Μιλοσάβλιεφ, Μάνος, Βουό (75’ Μπουρσέλης).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Γιάννης Βλάχος): Καραγκιόζης, Τσολακίδης, Παντεκίδης, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Γκατσολάρι, Μουκίδης, Ρανγκέλοφ, Φασίδης, Ζγκούρη.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων) Βοηθοί: Μαρνέζος (Χανίων), Κοκμοτός (Ρεθύμνου)