Σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο ο Παναιγιάλειος νίκησε και στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι  τον Αχαρναϊκό με 1-0 χάρις το τέρμα που πέτυχε με  ατομική ενέργεια ο Ηλίας Τσιλιγκίρης στο 72’ λεπτό, καθώς εκμεταλλεύτηκε το λάθος των παικτών του Αχαρναϊκού στο χώρο της μεσαίας γραμμής  και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Και οι 2 ομάδες προσπάθησαν όσο μπορούσαν να παίξουν ποδόσφαιρο, έχοντας από κάποιες καλές στιγμές, με τους μελανόλευκους να εκμεταλλεύονται την κακή συνεννόηση των φιλοξενουμένων και να παίρνουν αυτή τη φιλική νίκη.

Παναιγιάλειος: Στρέζος (46΄Αθανασόπουλος), Σανδραβελης (59′ Πατηνιώτης), Ρότα (73′ Ρέλλας), Κοντοές (42′ λ.τ. Ντέμο), Βλάχος, Τσιλιγκίρης (73′ Αράπης), Μπούζας (73′ Ναγιάρ), Μωυσίδης(59′ Ξόμπλιος), Καζναφέρης, Κρητικός (73΄Στίκας), Σκαρτσίλας (73′ Καζβιρόπουλος).

Αχαρναϊκός: Αποστολίδης, Σωτηράκος, Παπατόλιος, Ντούνγκα, Τσεμπερίδης (15′ λ.τ. Σταμούλης), Γουερέ,  Καραντασιάδης, Πλαβούκος, Μουστάκης,  Νταμιάο.

Στο Β’ Ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Χριστοφιλέας, Παπανικόλας, Ντάγκρας, Κυριαζόπουλος, Μεγαλοοικονόμου, Ψύχος, Μαρής, Τσαλικίδης, Ζαχαρός