Μια πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πήρε σήμερα ο ΑΟ Αιγιαλέων με αντίπαλο την Ολυμπιάδα. Σεένα συναρπαστικό ματςπου διήρκησε 2 ώρες η αιγιώτικη ομάδα πήρε το πρώτο σετ με 25-21, ενώ η Ολυμπιάδα πήρε εύκολα το δεύτερο με 25-16, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο 3ο και το ποιο καθοριστικό ο ΑΟ Αιγιάλεων με μεγάλη προσπάθεια βρήκε τις λύσεις στην εκπληκτική άμυνα που έβγαζαν οι φιλοξενούμενοι και το κέρδισε με 25-21, ενώ με τη σειρά του πήρε εύκολα αυτός τώρα το 4ο σετ με 25-18.

Τα σετ: 25-20, 16-25, 25-21, 25-18.

ΑΟ ΑΙΓΙΑΛΕΩΝ: Βασιλάκος, Μιχόπουλος, Κλειδέρης, Παπασταθόπουλος, Λιβαθηνός, Μητρογιάννης, Βλαχοστάθης, Αναστασόπουλος, Κοσμάς, Θανάσουλας, Χασάπης, Πελεκούδας, Δασκαλόπουλος, Σούρτσε.

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ: Φιλίπου, Βαλουξής, Αγγελόπουλος,  Ντόντης, Τιμπιλής Γεωργάτος, Μακρής,  Δασκαλόπουλος,  Φερτάκης, Κανελλόπουλος, Βλάσσης, Λαμπρόπουλος, Θεοδωρακόπουλος, Θεοδωράκης.