Ήττα με 2-4 από το Τηλυκράτη στο Αίγιο σε φιλικό παιχνίδι.

Την ήττα με 2-4 γνώρισε σήμερα ο Παναιγιάλειος από τον Τηλυκράτη Λευκάδος στη φιλική αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε πριν λίγο στο Δημοτικό Στάδιο.  Οι μελανόλευκοι έδειξαν σημάδια κόπωσης από τη προετοιμασία, αλλά και πολλή δουλειά όμως μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε ο Χριστόπουλος στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης για να ισοφαρίσει στο 31′ ο Ντόβας. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να προηγηθούν με 3-1 χάρις στα 2 τέρματα που πέτυχαν οι Ρούσσης στο 53 ‘ και Τσελάι στο 69′ λεπτό.

Ο Χριστόπουλος σκόραρε για 2η φορά μειώνοντας στο 81′ σε 2-3, για να έρθει ο Λίτσκας στο 85’ και να κάνει το τελικό 2-4,

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αθανασόπουλος, Οικονόμου, Καφεντζής, Σπανογιάννης, Παπαδόπουλος, Λιάτος, Κουραχάνης, Μπούνας, Σκούτας, Χριστόπουλος. Γκάτσης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπασπηλιόπουλος, Μπίτρας, Μαραγκός, Ορτέντζιος, Μαυραγάκης, Μήτσης.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Στόικος, Ντόβας, Καταγής Γ., Κούσας, Ρούσσης, Βλάχος, Ρομέο, Τσοπανάς, Κολοβός, Αλεπούδης, Καταγής Σπ.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κουτογλίδης, Πετράκος, Λίτσκας, Περιστέρης, Ενρίκε, Μπαρωτάς, Ναντίδης, Τσελάι, Κεφαλάς.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για τον Παναιγιάλειο την Κυριακή στο Αίγιο με τη Θύελλα Πατρών.