Πλήρης αγωνιστική δράση σε όλες τις διοργανώσεις… Κλείνει και η τελευταία εκκρεμότητα στον 9ο όμιλο.

Πολλά παιχνίδια περιλαμβάνει η σημερινή ημέρα σε όλα τα πρωταθλήματα του ποδοσφαίρου.

Στην Γ΄Εθνική και στον όμιλο του Παναιγιάλειου ολοκλήρωνεται και η τελευταία εκκρεμότητα που υπήρχε, με την αναμέτρηση του Α.Ο. Διαβολιτσίου που φιλοξενεί τον Εθνικό Σκουλικάδου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής.

Το ματς θα ξεκινήσει στις 15:00 και θα το διευθύνει ο κος. Παναγάκος από το σύνδεσμο της Λακωνίας.

Όσον αφορά τις επαγγελματικές διοργανώσεις και συγκεκριμένα στην Super League 2  θα διεξαχθούν τα παιχνίδια για την άνοδο στην Super League με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει τις εξής αναμετρήσεις:

Δημοτικό Γήπεδο Πλατανιά 5 Μάιος 2021 15:30
Χανιά ΠΑΕ
1 0
Ιωνικός
5 Μάιος 2021 15:30
Δημοτικό Γήπεδο Πλατανιά
Χανιά ΠΑΕ
1
0
Ιωνικός
| Δημοτικό Γήπεδο Πλατανιά
Δημοτικό Στάδιο Ρόδου "Διαγόρας" 5 Μάιος 2021 15:30
Διαγόρας Ρόδου
0 1
Ξάνθη
5 Μάιος 2021 15:30
Δημοτικό Στάδιο Ρόδου "Διαγόρας"
Διαγόρας Ρόδου
0
1
Ξάνθη
| Δημοτικό Στάδιο Ρόδου "Διαγόρας"

 

Χθές έγιναν οι αναμετρήσεις για την φάση των play out όπου σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Δημοτικό Στάδιο Αγίων Αναργύρων 4 Μάιος 2021 15:30
Α.Ε. Καραϊσκάκης
3 3
Παναχαϊκή
4 Μάιος 2021 15:30
Δημοτικό Στάδιο Αγίων Αναργύρων
Α.Ε. Καραϊσκάκης
3
3
Παναχαϊκή
| Δημοτικό Στάδιο Αγίων Αναργύρων
Δημοτικό Γήπεδο Φιλιππούπολης 4 Μάιος 2021 15:30
Απόλλων Λάρισας
1 2
Δόξα Δράμας
4 Μάιος 2021 15:30
Δημοτικό Γήπεδο Φιλιππούπολης
Απόλλων Λάρισας
1
2
Δόξα Δράμας
| Δημοτικό Γήπεδο Φιλιππούπολης
Δημοτικό Στάδιο Ιεράπετρας "Βουζουνεράκειο" 4 Μάιος 2021 15:30
Ο.Φ. Ιεράπετρας
0 0
Τρίκαλα
4 Μάιος 2021 15:30
Δημοτικό Στάδιο Ιεράπετρας "Βουζουνεράκειο"
Ο.Φ. Ιεράπετρας
0
0
Τρίκαλα
| Δημοτικό Στάδιο Ιεράπετρας "Βουζουνεράκειο"

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

 

Τέλος στη Football League διεξάγεται η αγωνιστική και στους 2 ομίλους. Η αυλαία άνοιξε χθές με την Σαντορίνη να κερδίζει τον Αστέρα Βλαχιώτη με σκορ 1-0, ενώ δύο ματς αναβλήθηκαν λόγω θετικών κρουσμάτων με κορωνοϊό.

Πρόκειται για τις αναμετρήσεις Ρόδος – Ασπρόπουργος και Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός.

 

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής και στους 2 ομίλους:

 

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

4 Μάιος 2021 17:00
Α.Σ. Σαντορίνης
1 0
Αστέρας Βλαχιώτη
4 Μάιος 2021 17:00
Α.Σ. Σαντορίνης
1
0
Αστέρας Βλαχιώτη
5 Μάιος 2021 13:00
Νίκη Βόλου
0 0
Επισκοπή
5 Μάιος 2021 13:00
Νίκη Βόλου
0
0
Επισκοπή
5 Μάιος 2021 17:00
Ιάλυσος Ρόδου
0 0
Καλαμάτα
5 Μάιος 2021 17:00
Ιάλυσος Ρόδου
0
0
Καλαμάτα

 

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

 

5 Μάιος 2021 17:00
Απόλλων Πόντου
3 0
ΑΕΠ Κοζάνης
5 Μάιος 2021 17:00
Απόλλων Πόντου
3
0
ΑΕΠ Κοζάνης
5 Μάιος 2021 17:00
Βέροια
0 0
Τρίγλια
5 Μάιος 2021 17:00
Βέροια
0
0
Τρίγλια
5 Μάιος 2021 17:00
Καβάλα
2 1
Αλμωπός Αριδαίας
5 Μάιος 2021 17:00
Καβάλα
2
1
Αλμωπός Αριδαίας
5 Μάιος 2021 17:00
Πιερικός
1 1
Ολυμπιακός Βόλου
5 Μάιος 2021 17:00
Πιερικός
1
1
Ολυμπιακός Βόλου

 

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

P