Αίας Γαστούνης – Α.Ο. Διαβολιτσίου: Με “ηγέτη” τον Σωτήρη Τσάτσο… τρίποντο παραμονής οι Μεσσήνιοι.

Με κορυφαίο παίκτη ένα πρώην μελανόλευκο το Σωτήρη Τάτσο η ομάδα του Α.Ο. Διαβολιτσίου πήρε σπουδαίο τρίποντο μεγάλης βαθμολογικής σημασίας στη Γαστούνη με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος Ηλία Κουλούρη στο 41′ λεπτό.

Στην επανάληψη όμως με μπροστάρη τον Σωτήρη Τσάτσο που οργάνωνε το παιχνίδι της ομάδας του στο χώρο της μεσαίας γραμμής κατάφεραν μέσα σε 2 λεπτά να γυρίσουν το παιχνίδι και να πάρουν το “χρυσό¨τρίποντο που θα βοήησει τη μεσηνιαή ομάδα στη προσπάθεια της για τη παραμονή στη κατηγορία.

Σκόρερς της νίκης για τον Α.Ο. Διαβολιτσίου ήταν οι Τσουλάκος στο 75′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλντι και στο 77′ ο Μουλιάτος με σούτ.